خانه / خبر / حوادث / جوان ٢۵ساله‌ای که با ضربات چوب و چاقو خواهر و دامادشان را در خواب کشته بود

جوان ٢۵ساله‌ای که با ضربات چوب و چاقو خواهر و دامادشان را در خواب کشته بود

خواهرم غیبش می زد و بعد با شوهری جدید می آمد تا اینکه!

جوان ٢۵ساله‌ای که با ضربات چوب و چاقو خواهر و دامادشان را در خواب کشته بود، روز گذشته، در جلسۀ بازجویی حاضر شد و به سؤالات قاضی میرزایی برای روشن شدن جزئیات مبهم این پرونده پاسخ داد.

◀️ سعید، که متولد ١٣٧١ است،در حاشیۀ این جلسۀ بازپرسی، جزئیات این جنایت سیاه را بازگو کرد.

◀️ با خواهرت مشکل داشتی یا همسرش؟
ما از همان اول با خواهرم مشکل داشتیم. او با رفتارش آبروی ما را در محل برده بود و نمی‌توانستیم سرمان را پیش در و همسایه بلند کنیم.

◀️ مشکل از کجا شروع شد؟
او حدود چهار سال پیش با هادی، پسرخاله‌ام، ازدواج کرد و دو سال با یکدیگر زندگی کردند اما، از همان روز اول، آن‌ها با یکدیگر مشکل داشتند. خواهرم مدام گلایه می‌کرد که «هادی معتاد است و ما به درد هم نمی‌خوریم.» و آن‌قدر این کار را کرد تا اینکه مجبور شدیم طلاقش را بگیریم.

◀️ بعدش چه شد؟
او چند وقت خانه بود تا اینکه ناگهان فهمیدیم غیبش زده است. همه‌جا را دنبالش گشتیم اما انگار آب شده بود و رفته بود توی زمین تا اینکه بعداً فهمیدیم با فردی به نام بهزاد ازدواج کرده است. آن‌ها دو سال در عقد بودند که باز گلایه‌های خواهرم شروع شد و فهمیدیم که بهزاد هم معتاد است و دوباره مهر طلاق توی شناسنامۀ خواهرم خورد.

◀️ یعنی او دوباره به خانه برگشت؟
بله، این‌بار هم او به خانه برگشت. پسردایی پدرم، بهرام، این اواخر خیلی به خانۀ ما می‌آمد. رابطۀ من با او خیلی خوب بود و با هم رفیق بودیم اما ناگهان بهرام رابطه‌اش را با ما قطع کرد و دیگر پیش ما نیامد. همان موقع بود که باز متوجه غیبت خواهرم شدیم. بعد از چند وقت، بهرام به ما زنگ زد و اعلام کرد که خواهرم در سبزوار پیش آن‌هاست و می‌خواهند با همدیگر ازدواج کنند. من از شنیدن این حرف خیلی ناراحت شدم. آن‌ها سال پیش به عقد همدیگر درآمدند و چند ماه توی عقد بودند.

◀️ بهرام همان کسی است که تو او را کشتی؟
بله.

◀️ از کی نقشۀ قتل را کشیدی؟
خواهرم و داماد جدیدمان حدود ٢٠ روز پیش به مشهد آمدند. پدر و مادر ما حدود هفت سال پیش از یکدیگر طلاق گرفته‌اند و پدرم با همسر جدیدش زندگی می‌کند و ما هم با مادرم. خواهرم و شوهرش از سبزوار آمده بودند و قصد داشتند همان صبح دوشنبه به سبزوار برگردند. قرار بود من آن‌ها را برگردانم. توی این مدت، مدام به حرکات خواهرم و رفتار بهزاد و اعتمادی که به آن خیانت کرده بود فکر می‌کردم تا اینکه نقشه کشیدم آن‌ها را بکشم.

◀️ بعد چه شد؟
شب دوشنبه، من، خواهرم و دامادمان در پذیرایی خوابیده بودیم و مادرم هم درون اتاق بود. ساعت ۶:٢٠ صبح از خواب پا شدم و دیدم که مادرم رفته سر کار. او در منزل مردم کار می‌کند. ما یک چوب‌دستی در خانه داشتیم که با همان و چاقو کار را یک‌سره کردم.

◀️ دقیقاً چه‌کار کردی؟
اول با چوب‌دستی یک ضربه به سر بهرام زدم و یک ضربه هم به سر خواهرم. بعد هم با چاقو و ضربات چوب آن‌ها را کشتم بدون اینکه حتی از خواب بلند شوند و بفهمند چه شده است. بعد، برای اینکه صحنه‌سازی کنم، اجساد را کمی جابه‌جا کردم و متکا را روی صورتشان گذاشتم و سوار ماشینم، که یک پژو ۴٠۵ است، شدم و به پمپ بنزین رفتم و، بعد از بنزین زدن، به خانه برگشتم و رفتم درون خانه و سر و صدا کردم و از همسایه‌ها کمک خواستم.

◀️ فکر می‌کردی دستگیر شوی؟
اولش با خودم می‌گفتم که «نکن این کار را. دردسر دارد و گرفتار می‌شوی.» ولی، وقتی زخم زبان مردم یادم می‌آمد و به رفتار خواهرم و بهرام فکر می‌کردم، نمی‌توانستم درست تصمیم بگیرم تا اینکه این کار را کردم و حالا هم پشیمانم. کاش این کار را نمی‌کردم.

◀️ چقدر درس خوانده‌ای؟
من پنجم ابتدایی دارم ولی نمی‌توانم بنویسم.

◀️ شغلت چیست؟
من با پدرم دامداری داریم. البته الآن وضعیت خوب نیست و من تمام گوسفندانم را فروخته‌ام و همین ماشین را خریده‌ام و مقداری هم دست پدرم دارم.

◀️ ازدواج کرده‌ای؟
نه، مجردم.

◀️ می‌گفتند پس از این جنایت مریض شده‌ای؛ درست است؟
مریض که نه. بیشتر ترسیده بودم و وحشت داشتم و بعد هم پشیمان شده بودم.

◀️ چرا اعلام کردی که کار همسر دوم خواهرت است؟
من این را نگفتم. این را پدرم گفت چون شوهر دوم خواهرم هنوز هم خواهرم را می‌خواست و چند بار هم شاخ و شانه کشیده بود. همین شد که فکر می‌کردند باید کار او باشد.

◀️ سابقۀ کیفری و اعتیاد هم داری؟
نه، من معتاد نیستم و هیچ‌چیزی مصرف نمی‌کنم. تا به حال هیچ کار خلافی انجام نداده‌ام.

◀️ چرا با خواهرت دربارۀ مشکلاتتان صحبت نکردی؟
نمی‌دانم. بلد نبودم و نمی‌دانستم چه‌کار باید بکنم. اصلا ذهنم کار نمی‌کرد. مدام حرف‌ها و حرکات خواهرم و بهرام توی ذهنم بود و این شد که… .

Image 2

درباره ی S1

همچنین ببینید

راه های کردستان در بیراهه ی وعده و وعیدها

راه های کردستان در بیراهه ی وعده و وعیدها سال 1380 و در زمان دولت …

یک دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *